W tym roku w tym roku Dzień Matki zbiegł się powolna jagnięcina, sos tahini, a także sałatka z komosy ryżowej

. Dzień Matki w Australii i Ameryce Północnej przypada w drugą niedzielę maja każdego roku. W Anglii jest w marcu, więc nigdy wcześniej nie miałem do zaoferowania takiego starcia.

Zdjęcie przez HotlySped.com
To niezadowolone podwójne książki na świecie dwa niezbędne dni występuje tylko co jakiś czas. Ostatni raz w 2002 roku, kiedy pani Romance, a także mieszkałem w Wielkiej Brytanii. Zerknąłem się w przyszłość, a także to powinienem ponownie przygotować się do tego niebiańskiego pozycjonowania w 2019 roku.

Aby uczcić taką astrologiczną koniunkcję, wierzyłem, że gotuję dla gospodarstwa domowego – osiem osób w sumie! Motywacja do tak wyjątkowej koncepcji pojawiła się podczas premiery książki przyjaciela. Lorraine z Not Nigella opublikowała swoją pierwszą książkę, a także wszyscy jesteśmy z niej zadowoleni.

Podczas gdy byliśmy gorączni dumni, miałem szczęście zadowolić jednego z jej dobrych przyjaciół, a także blogerów kulinarnych, Charlie z Hotly Spiced. Szybkie spojrzenie na jej stronę pokazało mi posiłek, który miałem gotować w niedzielę 12 maja 2013 r.: Wolno gotowany jagnię z Macadamia Dukkah, a także wędzoną papryką, sosem tahini, a także sałatką komosy ryżowej.

Zdjęcie przez HotlySped.com

Oto, czego potrzebujesz:

Jagnięcina.

Wykorzystałem 3 kg nogi jagnięciny, jednak jagnięcina na kości jest w oryginalnym przepisie.

3 łyżki tosty z mielonym kminkiem

2 łyżki musztardy Dijon

2 łyżki wędzonej papryki

¼ drobno posiekana cytryna

2 łyżki sezamu

3 łyżki Macadamia dukkah – lub możesz użyć dowolnego rodzaju dukkah lub Zataar. Zrobiłem własne, co [okazało się] naprawdę proste i opłacalne!

Sałatka komosy ryżowej

2 filiżanki komosy ryżowej

1 kostka warzywna lub 4 filiżanki zapasów

2 pomidory – pokrojone w kostkę

Sok z 1 cytryny

1 dużo mięty – drobno posiekane

2 wiązki płaskiej pietruszki-drobno posiekane

1 cebula – drobno pokrojona w kostkę

Mżawka oliwy z oliwek

Sól i pieprz do przypraw.

Sos Tahini

3 łyżki Tahini

Sok z ½ cytryny

1 ząbek czosnku – drobno posiekany

½ łyżeczki mielonego tosty kminku

Woda – dodana powoli

Sól i pieprz

Oto, co robisz:

Podgrzej piekarnik do 150 stopni C (300DF)

Wymieszaj Dukkah, kminek, musztardę Dijon, wędzoną paprykę, posiekaną cytrynę, a także nasiona sezamowe, a także wcieraj w baranek. Rozłóż resztę na szczycie mięsa.

Umieść jagnię w garnku, a także dokładnie wlać filiżankę wody. Włóż pokrywkę lub przykryj folią, a także weź ją w tym piekarniku. Koszony żeliwny garnek, który kupiłem, był równie dobrze za gigantyczną nogę, którą kupiłem, więc musiałem zobaczyć z kością nogi z nożem chlebowym, aby go pasować. Nie popełnij dokładnie tego samego błędu!

Ustaw czas na 4 godziny – znacznie więcej, jeśli masz czas. Niech toczą się wspaniałe czasy!

Na sałatkę:

Gotuj wywar, a także ugotuj komosę ryżową, aż zobaczysz, że pierścienie bitowe oderwają się od podstawowego ziarna. Nie powinno też pozostać żadnego rodzaju wody.

Pozwól, aby komosa ryżowa ostygnąć.

Wymieszaj wszystkie inne elementy w misce z chłodzoną komosą ryżową, a także przygotowane do podania.

Sos Tahini:

Wymieszaj tahini, czosnek, kminek, a także sok z cytryny w misce. Wygląda na to, że mieszanka chwyta się jak nadmorowana czekolada, jednak nie martw się.

Dodaj wodę do mieszanki-2 łyżki stołowe w najnowocześniej, a następnie znacznie więcej, aż będziesz miał konsystencję typu sosu.

Dodaj sól i pieprz do smaku.

Po ugotowaniu jagnięciny dokładnie wyeliminuj go z doniczki, odpocznij, a następnie pokrój. Pokrój ziarnem mięsa, więc pokrój wzdłuż kości, a nie na nim. Powinien być tak miękki, aby go wyciąć.

Zrobiłem najbardziej niesamowity sos wykonany ze zmniejszonych soków na dnie doniczki dla mojej szwagierki. Była bardzo szczęśliwa!

Ten posiłek był tak prosty (oprócz hakowania z kością, aby go dopasować), a także tak udane, że na pewno będę to gotować.

Zdjęcie Mr Romance.

Podawaliśmy też z moimi specjalnymi pieczonymi ziemniakami, o których zawsze wspomina mój dobry przyjaciel, a także jego ukochana, ponieważ zrobiłem je trzy lata temu. Mogę pokazać ci jeszcze więcej linii!

Powinienem wspomnieć o Charlie, który podzielił się ze mną tym przepisem, zebrał go od swojej przyjaciółki, pięknej tania. Tania prowadzi moje historie w kuchni.

Zdjęcie przez HotlySped.com

Dziękuję bardzo, Charlie, za udostępnienie nam swoich zdjęć. Nasze zachłanne gospodarstwo domowe zaczęło włamać się do lunchu jagnięcy, zanim miałem czas, aby stwierdzić słowo „aparat”!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Jak zdobyć wizę wakacyjną Arabii Saudyjskiej w Londynie dla obywateli brytyjskich
Next post Rodzinne wakacje w Branson, Missouri